آموزش چند بازی برای نرمش و گرم کردن در ساعت ورزش ( 9 )

زنبور و عنکبوت

وسایل مورد نیاز: بدون وسیله

رده سنی: کلاس اول تا سوم

تعداد بازیکنان: نامحدود

فواید بازی: چابکی - دقت - سرعت در عکس العمل

نحوه بازی:

ابتدا مربی از بین دانش آموزان به انتخاب یا قرعه کشی چندین دانش آموز را به عنوان زنبور انتخاب می کند. به عنوان مثال 5 الی 7 زنبور. باقی دانش آموزان به عنوان عنکبوت در نقاط مختلف محوطه با فاصله مناسب از هم مستقر شده و مینشینند. زنبورها به فرمان مربی شروع به حرکت کرده و ضمن "ویز ویز" کردن که به هیجان بازی می افزاید و برایشان شادی آفرین است از بین عنکبوت ها رد شده و به سرعت جابجا می شوند. سپس با سوت یا فرمان ایست مربی در هر نقطه ای که هستند می ایستند. در این زمان عنکبوت ها بدون اینکه از جای خود حرکت کنند و با بلند شوند دستان خود را دراز کرده و اگر زنبوری در کنارشان بود او را می گیرند. در صورتی که عنکبوتی زنبوری را شکار کند جای آن دو نفر با هم تعویض می شود و بازی به همین شیوه ادامه می یابد.

نکته: این بازی به دلیل درگیر بودن تمامی بازیکنان و نداشتن بازنده و یا بازیکن اخراجی مورد استقبال دانش آموزان می باشد. در سنین پایین تر اصولا بهتر است بازی هایی انجام شود که بازنده و اخراجی نداشته باشد تا حس تحقیر و یا شکست در دانش آموزان ایجاد نشود.


/ 5 نظر / 131 بازدید
مسعودزمانی

با سلام مطلب جالبی بود استفاده کردیم مرسی

دختراسپرت

سلام چه بازی جالبی !!!! خوشم اومد :) شما نمیخواید جواب بدین [ناراحت] دیگه جواب ایمیلامو نمیدینا رااااااااااااستی غلت جلو رو خوب خوب یاد گرفتم حالا داریم بالانس کار میکنیم فردا هم امتحان کبدی دارم اگه قبول شم میرم تو تیم تورو خدا واسم دعا کنید ...

ha

salam nazarat ra sansor nakonid in gheire akhlaghie

ذوالفقار

سلام مطالب شما کمک زیادی به من کرد ممنون به شما سز خواهم زد ... انشاالله [گل]