آموزش چند بازی برای نرمش و گرم کردن در ساعت ورزش (6)

ورزش و ریاضی

وسایل مورد نیاز: گچ و زمین مسطح

تعداد بازیکنان: نامحدود

فواید بازی: تقویت چابکی و دقت و سرعت عمل. آشنایی  و شناسایی اشکال و اعداد. این بازی شیرین و جذاب برای تقویت و علاقه مندی دانش آموزان به درس ریاضی نیز مفید می باشد.

نحوه بازی:

این بازی به صورت تیمی و انفرادی می تواند انجام شود. بازیکنان به گروه هایی با تعداد مساوی تقسیم می شوند و اعضای هر گروه در ک ردیف قرار می گیرند.

مربی با گچ شکل هایی مانند مثلث - مستطیل - مربع - دایره - لوزی و... را روی زمین با فاصله ای مناسب از هم می کشد و در داخل هر شکل نیز یک عدد می نویسد. اعداد اختیاری می باشد.

ابتدا بازیکنان نفر اول هر گروه یک قدم جلو آمده و بازی آغاز می شود. بازیکنان باید نام هر شکل یا عددی که مربی نام می برد را به سرعت پیدا کرده و در کنار آن بایستند.

در صورتی که خطا کنند به عنوان مثال عدد یا شکلی که مربی نام می برد زیر پای آنان باشد و آنان حرکت کنند و به دنبال آن بگردند به عنوان بازنده از بازی اخراج شده و به انتهای صف گروه خود می روند. بازیکنان در صورت هر خطا در یافتن اشکال و یا اعداد از بازی اخراج می شوند.

در آخر بازیکنان برنده شناسایی شده و هر گروهی که برنده بیشتری داشته باشد برنده نهایی می شود. و در صورتی که بازی انفرادی صورت گیرد بازیکنان چند نفر چند نفر با هم مسابقه داده و آنقدر به این کار ادامه می دهند تا یک برنده نهایی باقی بماند.

این بازی بسیار هیجان انگیز و مفرح می باشد و دانش آموزان از آن بسیار لذت می برند.

/ 4 نظر / 104 بازدید
ف/.ع^^^^^^^^^^^

سلام/خواهر به نظرم اگه قالبتون رو عوض کنی به یه مقدار ورزشی یا رسمی عالی تر میشه؟//البته چندتا پیشنهاد دیگه هم دارم که دستم بند هست ولی ارسالش میکنم براتون؟برادرتم کهگفتم؟ببخشید[گل]

فرهنگ دوست

با سلام خدمت دوست گرامی دبیر ورزش باید مثل شما پر انرژی باشه امیدوترم با داشتن نیرو هایی مثل شما یه کم بیشتر به ورزش اهمیت بدن

فیروزفرد

سرکارخانم بایزیدی با عرض سلام و تبریک دهه فجر احتراما جهت شرکت در مراسم اختتامیه جشنواره وبلاگ نویسی "شقایق های عاشورایی در گرگان" از شما فرهیخته ارجمند جهت حضور در این مراسم دعوت بعمل می آید. حضور شما زینت بخش محفل ما می باشد. زمان : روز چهارشنبه 19/11/90 ساعت 10 صبح مکان : بلوار شهید مفتح – نبش خیابان حوزه-موسسه فرهنگی میرداماد- تالار اندیشه فرخنده فیروزفرد مدیر خانه فرهنگ جوان - دبیر جشنواره مسابقه وبلاگ نویسی

همکار

سلام خیلی خوب بود به ماهم سربزنید