آموزش چند بازی برای نرمش و گرم کردن در ساعت ورزش (2)

شماره ی قبلی این مطلب در وبلاگم در بلاگفا می باشد.

در این شماره آموزش یک بازی دیگر را می آورم. و سعیم بر این است که بازی هایی را انتخاب کنم که جز در ساعت ورزش برای دیگر خوانندگان در زمان تفریح و تفرج نیز مفید واقع شود.

 

وسط بازی بدون توپ

تعداد بازیکنان: نا محدود

وسایل لازم: بدون وسیله

فواید بازی: تقویت سرعت و دقت و چابکی در تعقیب و گریز

نحوه بازی:

بازیکنان به دو گرووه مساوی تقسیم می شوند. با استفاده از قرعه کشی گروه تعقیب و گروه گریز را مشخص می کنند. سپس گروه تعقیب به صورت دایره ای حلقه می زنند. (اندازه این دایره بستگی به تعداد بازیکنان دارد در حدی که جایی برای فرار بازیکنان وسط وجود داشته باشد به توافق طرفین بازی ).

پس از درست شدن حلقه گروه تعقیب بازی آغاز می شود. به این صورت که گروه تعقیب به نوبت و یکی یکی به صورت لی لی بدون اینکه پای خود را زمین بگذارند به دنبال گروه وسط می دوند و سعی می کنند به آنان دست بزنند. هنگامی که هر یک از اعضای گروه وسط را دست زدند وی را به عنوان بازنده از دایره خاج می کنند. هر زمانی که نفر اول گروه تعقیب خسته شد و یا به هر دلیلی پای خود را زمین گذاشت باید به جایگاه خود بازگردد و نفر بعد به میدان بیاید.

تلاش گروه نعقیب تا جایی که تمام اعضای گروه وسط از دایره خارج شوند ادامه خواهد داشت.

چنانچه گروه تعقیب موفق شوند قبل از اینکه تمام اعضای گروه به وسط بروند گروه وسط را از دایره خارج کنند پیروز می شوند و جای دو گروه تغییر کرده و اینبار گروه وسط به عنوان تعقیب کننده حلقه زده و بازی به همان صورت ادامه می یابد.

اما در صورتی که آخرین عضو گروه تعقیب نیز به میدان برود و پس از اینکه پای خود را زمین گذاشت هنوز تعدادی از گروه وسط باقی مانده باشند (حتی یک نفر )، گروه وسط برنده شده و مجددا به وسط می آیند و بازی ادامه می یابد.

 

/ 0 نظر / 108 بازدید