طرح دو و میدانی پایه ششم ابتدایی

همانطور که مستحضر هستید امسال پایه ی ششم به مقطع ابتدایی اضافه گردید که برای درس تربیت بدنی دانش آموزان این پایه آموزش دو و میدانی به همراه یک کتاب راهنمای معلم در برنامه کاری معلمان ورزش قرار داده شده است.

این کتاب شامل شش بخش می باشد که بخش پنجم آن نکات مهم در آموزش دو و میدانی کودکان می باشد.

من نیز در دبستان آناملا و ثنایی که پایه های ششم آنها در برنامه کاری ام قرار دارد آموزش خود را آغاز کرده و سعیم بر این است که بیشتر ورزش های دو و میدانی را به صورت امدادی و گروهی با دانش آموزان کار کنم. بنابراین آنها را به گروه های 5یا6 نفره به دلخواه خود و درنظر گرفتن تفاوتهای جسمی آنها تقسیم کردم.

آموزش و تمرین را نیز به شیوه ی رقابت گروهی انجام می دهم چرا که هیجان و رغبت بیشتری را در بین دانش آموزان برقرار می کند و انگیزه انها را برای توجه و تلاش بیشتر می کند. در انتها نیز گروه برتر با گرفتن کارت های امتیاز تشویق می شوند.

این نحوه ی اجرا بسیار محبوب دانش آموزان واقع شده و به وضوح تلاش و رغبت را در آنها مشاهده می کنم. و حتی به گفته خود آنها تمریناتشان در منزل هم ادامه دارد و گزارش کار خود را برای من بازگو می کنند.

این نحوه ی آموزش و اجرا برای دانش آموزان حکم مسابقه در میدان را دارد و برایشان اهمیت پیدا می کند. زیرا در این شیوه به راحتی قدرت و توانایی خود را در ساعت ورزش به نمایش می گذارند.

/ 8 نظر / 505 بازدید
حمید

ملطب جالبی بود. موفق باشید.

حمید

سلام دوست عزیز وبلاگ جالبی دارید. موفق باشید.

عصری

سلام بسیار عالی و مفید بود ممنونم از بلاگ بسیار عالی و خوبتان بنده هکار شما در جزیره کیش هستم همیشه موفق باشید حتما" از مطالب بعدیتان نیز استفاده خواهم کرد البته با اجازه .....

سارا

سلام امیدورام که حال تون خوب باشه و خسته نباشید. ببخشید میشه بیشتر در مورد دو و میدانی و تنیس تو ضیح بدید و مطلب بذارید؟ مثلا تمرین هایی رو که انجام میدید و بازی هایی رو که بکار می برید بذارید.

خدیجه کاردر

سلام. من معلم ورزش در آمل هستم.متاسفانه تاکنون موفق به اجرای مناسب طرح های دوومیدانی و تنیس روی میز به گونه ای که باعث ایجاد انگیزه و نشاط در بچه ها شود، نشده ام.لطفا در صورت امکان راهنمایی نمایید.در ضمن کلاس های من به صورت مختلط می باشد. (پسر و دختر) با تشکر فراوان