زنگ ورزش
قال الحسین (ع): در تمامی مدت عمر برای سلامتی و حفط تندرستی بدنهای خود کوشا باشید.
نويسندگان
لینک دوستان

چشم بسته بگو کی بود زد

تعداد بازیکنان: نامحدود

وسایل لازم: بدون وسیله

فواید بازی: تقویت دقت در حواس لامسه و شنوایی

نحوه بازی:

ابتدا تعداد 4 الی 6 دانش آموز به انتخاب مربی از بقیه جدا شده و جلوی تخته می ایستند. باقی دانش آموزان سرها را رو میز گذاشته  چشم ها را بسته و یک دست را به دور سر حلقه کرده تا مانع دید شود و دست دیگر را به حالت اجازه بالا می آورند. سپس دانش آموزانی که جلوی تخته ایستاده اند آرام و بی صدا هرکدام انگشت یکی از آنان را لمس کرده و به جای خود بازمیگردند. هر دانش آموزی که دستش لمس می شود انگشت خود را بسته و دستش را مشت می کند تا کس دیگری اشتباها دوباره انشگت او را لمس نکند.

در انتها مربی می گوید سرها بالا و آن چند دانش آموز می ایستند و باید بگویند که چه کسی انگشت آنان را لمس کرده است. چنانچه درست گفتند جایشان با شخص لمس کننده عوض می شود و در صورت اشتباه سرجای خود مینشیند.

بازی به همین شکل ادامه می یابد و بازیکن اخراجی نیز نخواهد داشت.

نکته: مربی به عنوان داور باید سعی کند همه دانش آموزان در بازی شرکت کرده و تقلبی صورت نگیرد. این بازی نیز مورد استقبال زیاد دانش آموزان می باشد.

[ ۱۳٩۱/۱٠/٧ ] [ ٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.


درباره وبلاگ

تن زنده والا به ورزندگی ست که ورزندگی مایه ی زندگی ست ××× اهل گرگانم روزگارم بد نیست تکه نانی دارم سر سوزن ذوقی ××× مقطع لیسانس را در دانشگاه مازندران گذراندم و در حال حاضر به عنوان معلم ورزش در دو دبستان دخترانه آنا ملا شیروانی و دبستان ثنایی در شهر گمیشان مشغول به کار می باشم.
موضوعات وب
ورزش در مدارس
 
امکانات وب
RSS Feed

كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ
mouse code

كد ماوس