زنگ ورزش
قال الحسین (ع): در تمامی مدت عمر برای سلامتی و حفط تندرستی بدنهای خود کوشا باشید.
نويسندگان
لینک دوستان

ورزش و ریاضی

وسایل مورد نیاز: گچ و زمین مسطح

تعداد بازیکنان: نامحدود

فواید بازی: تقویت چابکی و دقت و سرعت عمل. آشنایی  و شناسایی اشکال و اعداد. این بازی شیرین و جذاب برای تقویت و علاقه مندی دانش آموزان به درس ریاضی نیز مفید می باشد.

نحوه بازی:

این بازی به صورت تیمی و انفرادی می تواند انجام شود. بازیکنان به گروه هایی با تعداد مساوی تقسیم می شوند و اعضای هر گروه در ک ردیف قرار می گیرند.

مربی با گچ شکل هایی مانند مثلث - مستطیل - مربع - دایره - لوزی و... را روی زمین با فاصله ای مناسب از هم می کشد و در داخل هر شکل نیز یک عدد می نویسد. اعداد اختیاری می باشد.

ابتدا بازیکنان نفر اول هر گروه یک قدم جلو آمده و بازی آغاز می شود. بازیکنان باید نام هر شکل یا عددی که مربی نام می برد را به سرعت پیدا کرده و در کنار آن بایستند.

در صورتی که خطا کنند به عنوان مثال عدد یا شکلی که مربی نام می برد زیر پای آنان باشد و آنان حرکت کنند و به دنبال آن بگردند به عنوان بازنده از بازی اخراج شده و به انتهای صف گروه خود می روند. بازیکنان در صورت هر خطا در یافتن اشکال و یا اعداد از بازی اخراج می شوند.

در آخر بازیکنان برنده شناسایی شده و هر گروهی که برنده بیشتری داشته باشد برنده نهایی می شود. و در صورتی که بازی انفرادی صورت گیرد بازیکنان چند نفر چند نفر با هم مسابقه داده و آنقدر به این کار ادامه می دهند تا یک برنده نهایی باقی بماند.

این بازی بسیار هیجان انگیز و مفرح می باشد و دانش آموزان از آن بسیار لذت می برند.

[ ۱۳٩٠/۱۱/۱۱ ] [ ٧:٥٦ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.


درباره وبلاگ

تن زنده والا به ورزندگی ست که ورزندگی مایه ی زندگی ست ××× اهل گرگانم روزگارم بد نیست تکه نانی دارم سر سوزن ذوقی ××× مقطع لیسانس را در دانشگاه مازندران گذراندم و در حال حاضر به عنوان معلم ورزش در دو دبستان دخترانه آنا ملا شیروانی و دبستان ثنایی در شهر گمیشان مشغول به کار می باشم.
موضوعات وب
ورزش در مدارس
 
امکانات وب
RSS Feed

كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ
mouse code

كد ماوس