زنگ ورزش
قال الحسین (ع): در تمامی مدت عمر برای سلامتی و حفط تندرستی بدنهای خود کوشا باشید.
نويسندگان
لینک دوستان

" عید سعید قربان بر همه هموطنان عزیز و مسلمین جهان گرامی باد "

و این هم اجرای طرح ژیمناستیک در دبستان آناملاشیروانی که یکی از پایه های دوم آن را دارم.

این طرح حدود 43 حرکت از حرکات اولیه و مبنای ژیمناستیک است ( از قبیل شنا، غلت، پل و ... ) که برای آشنایی دانش آموزان پایه دوم  دبستان طراحی شده و به راحتی قابل اجرا می باشد. و دانش آموزان نیز استقبال زیادی نشان می دهند و برایشان لذت بخش می باشد. خصوصا اگر مربی سعی کند بیشتر حرکات را خود نیز اجرا کند که بنده اصولا در بیشتر آموزش ها چه ژیمناستیک چه باقی آموزش ها همیشه تا جای ممکن حرکاتی که آموزش می دهم را خود نیز اجرا کنم.

این کار باعث ترغیب بیشتر دانش آموزان و شادتر شدن کلاس می شود و بسیار موثر است.

این هم تصاویری چند برای علاقمندان:

باقی تصاویر را در ادامه مطلب مشاهده کنید.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۸/٥ ] [ ٢:۱٢ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

و این هم گزارشی همراه با تصاویر از آغاز طرح تنیس پایه پنجم در دبستان آناملا شیروانی که دانش آموزان نیز بسیار علاقه و تلاش نشان داده اند و هیجان وافری برای یادگیری از خود بروز میدهند.

بر اساس طرح درس ارائه شده جلسات آغازین آموزش, تمرین با بادکنک می باشد که هم موجب فرح بخشی به تمرین و هم یادگیری نحوه ضربه زدن به توپ می باشد.

البته این نکته را متذکر شوم که به دلیل اینکه تمرین با بادکنک در حیاط مدرسه با مشکل وزش باد و جابجایی زیاد بادکنک ها مواجه است بنده خلاقیت به خرج داده و به دانش آموزان سپردم تا بادکنک خود را با نخ بلند با یک دست نگهداشته و بعد از تمرین به دست دیگر بدهند. تا بادکنک بیش از حد از دسترس آنها خارج نشود. زیرا در غیر این صورت تمرین تقریبا امکان پذیر نبود و بادکنک ها یکی یکی مفقود می شدند. البته کلاس بسیار مفرح و شادی تشکیل شد.

توضیح مختصری هم برای خوانندگانی که با این طرح آشنایی چندانی ندارند می آورم:

در این طرح که امسال به برنامه ی درس ورزش پایه پنجم دبستان اضافه شده است در جلسات آغازین دانش آموزان با ضربه دست به بادکنک با نحوه ضربه زدن راکت به توپ آشنا می شوند. به شکل های مختلف تک نفره و یا دونفره و یا گروهی با پشت دست و روی دست به بادکنک ضربه می زنند. در جلسات بعد آشنایی با توپ و بعد آشنایی و نحوه دست گرفتن راکت و سپس قرار گرفتن پشت میز و ضربات سرویس، فورهند و بکهند به طور کل در 12 جلسه تدریس می شود.

علاقمندان برای مشاهده باقی تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمایند:


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۸/٢ ] [ ٦:٢٧ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

هفته تربیت بدنی بر تمامی ورزش دوستان و فعالان این عرصه مبارک باد

امروز مورخ 30/7/91 ساعت 8الی12 همایشی در کانون طه گرگان به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار گردید که برنامه های بسیار متنوع و شادی نیز توسط دانش آموزان ورزشکار در زمینه ی ورزش باستانی, طناورز و ژیمناستیک اجرا گردید.

در این برنامه از فعالان عرصه تربیت بدنی اعم از انجمن های فعال, دبیران و مربیان فعال, مدیران فعال در زمینه ورزش و تربیت بدنی و همچنین دانش آموزانی که در مسابقات مدال آورده و افتخار آفریده بودند با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تشکر و قدردانی صورت پذیرفت.

البته در این لوح اشتباها بنده را آقا خطاب نمودند!

علاقمندان به گزارش تصویری همایش به ادامه مطلب مراجعه نمایند:


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٧/۳٠ ] [ ۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.


درباره وبلاگ

تن زنده والا به ورزندگی ست که ورزندگی مایه ی زندگی ست ××× اهل گرگانم روزگارم بد نیست تکه نانی دارم سر سوزن ذوقی ××× مقطع لیسانس را در دانشگاه مازندران گذراندم و در حال حاضر به عنوان معلم ورزش در دو دبستان دخترانه آنا ملا شیروانی و دبستان ثنایی در شهر گمیشان مشغول به کار می باشم.
موضوعات وب
ورزش در مدارس
 
امکانات وب
RSS Feed

كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ
mouse code

كد ماوس