زنگ ورزش
قال الحسین (ع): در تمامی مدت عمر برای سلامتی و حفط تندرستی بدنهای خود کوشا باشید.
نويسندگان
لینک دوستان

بل گرفتن و جا عوض کردن

وسایل مورد نیاز: یک عدد توپ پلاستیکی یا والیبال

تعداد بازیکنان: نا محدود ( به گروه های 3 یا 4 نفری تقسیم میشوند )

فواید بازی: تسلط بر توپ ـ چابکی ـ دقت

نحوه بازی:

مربی روی زمین با گچ دایره هایی به قطر 5/1 تا 2 متر با فواصل 2 تا 4 متر از هم می کشد. ( یک دایره کمتر از تعداد گروه ها ). سپس همه ی گروه ها جز گروه وسط به داخل دایره ها رفته و مستقر می شوند. اعضا حق خارج شدن از دایره را ندارند. سپس مربی توپ را در اختیار یکی از گروه ها قرار داده و بازی آغاز می شود.

با فرمان مربی اعضای گروه های داخل دایره توپ را به گروه های دیگر پرتاب می کنند و گروه وسط سعی در بل گرفتن از آنها می نمایند. چنانچه اعضای گروه وسط از هر گروهی بل بگیرند جای دو گروه با هم عوض شده و بازی به همین شکل ادامه می یابد.

نکته: چنانچه توپ پس از پرتاب توسط گروهی به زمین بیفتد یا از دستشان رها شود به منزله گرفته شدن محسوب شده و جای دو گروه تعویض می شود. همچنین است خارج شدن اعضای گروه ها از دایره.

خوبی این بازی در این است که برنده یا بازنده خاصی نداشته و هیچ یک از بازیکنان از بازی اخراج نمی شوند. زیرا اصولا اخراج شدن از بازی و کنار گذاشته شدن برای دانش آموزان ناخوشایند می باشد.

[ ۱۳٩۱/٤/۱٢ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ بصیرا بایزیدی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.


درباره وبلاگ

تن زنده والا به ورزندگی ست که ورزندگی مایه ی زندگی ست ××× اهل گرگانم روزگارم بد نیست تکه نانی دارم سر سوزن ذوقی ××× مقطع لیسانس را در دانشگاه مازندران گذراندم و در حال حاضر به عنوان معلم ورزش در دو دبستان دخترانه آنا ملا شیروانی و دبستان ثنایی در شهر گمیشان مشغول به کار می باشم.
موضوعات وب
ورزش در مدارس
 
امکانات وب
RSS Feed

كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ
mouse code

كد ماوس